Nasıl Gelinir
Home

Nasıl Gelinir

GPS: +39° 49′ 12.74″, +26° 0′ 17.63″

Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı, Türkiye’nin köyü olmayan tek ilçesidir. İstanbul’dan hem Bursa üzerinden, hem feribotla Bandırma üzerinden, hem de Tekirdağ üzerinden ulaşılabilmektedir.

Herkese Yetecek Kadar Büyük Bir Alan..

20

BUNGALOW

0

TESİS ÇADIRI

90

KENDİ ÇADIRIN

3

KENDİ KARAVANIN

Tekirdağ üzerinden Bozcaada’ya ulaşmak:

İstanbul’a yaklaşık uzaklığı 400 km’dir. Tekirdağ güzergâhı yolun seyri ve denizi hemen yanıbaşınıza almanız açısından daha keyiflidir. İstanbul’dan Mahmutbey gişelerden paralı yola giriniz ve Kınalı çıkışından çıkarak Tekirdağ yönüne devam ediniz. Tekirdağ, Malkara ve Keşan güzergâhını takip edip, Keşan’dan Gelibolu istikametine doğru yol alınız. Bolayır’ı geçtikten sonra Gelibolu’ya varırsınız. Bu noktadaki feribotlarla (Gelibolu – Lapseki) Rumeli’den Anadolu’ya  geçiş yapabileceğiniz gibi Eceabat’a kadar devam edip de feribotu kullanabilirsiniz. Gelibolu Eceabat arası yaklaşık 65 km’dir. Buradan hem Eceabat, hem de Kilitbahir İskelesi’nden Çanakkale’nin merkezine feribotlar kalkmaktadır. Çanakkale’ye vardıktan sonra İzmir istikametinde devam edip, Geyikli tabelasından sapmanız gerekmektedir. Çanakkale ile Geyikli’nin arası yaklaşık 70 km’dir. Geyikli’de İskele/Bozcaada tabelası sizi yönlendirecektir. Buradan kalkan feribotlar yaklaşık 20-25 dk’da sizi Bozcaada’ya ulaştıracaktır. Feribottan iner inmez Ayazma Plajı tabelalarını takip ederek, Ayazma’ya, oradan yaklaşık 300 metre ilerleyerek de kamp alanımıza ulaşabilirsiniz.

Bursa üzerinden Bozcaada’ya ulaşmak;

Eskihisar – Topçular feribotuyla veya Pendik – Yalova hızlı feribotla körfezi dolaşmadan geçip, Bursa, Balıkesir, Susurluk üzerinden Edremit, Ezine ve Geyikli’ye ulaşabilirsiniz.

Bandırma üzerinden Bozcaada’ya ulaşmak;

Yenikapı’dan kalkan hızlı feribotlar yaklaşık 2-2,5 saatte sizi Bandırma’ya ulaştıracaktır. Ardından izleyeceğiniz Biga, Çardak, Lapseki, Çanakkale güzergahı ile Geyikli’ye ulaşabilirsiniz.

Bozcaada’ya Ankara ve civar illerden gelmek isteyenler ise Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Edremit, Ezine güzergahını kullanarak Geyikli’ye ulaşabilirler. Geyikli’den feribotu kullanarak 20-25 dk’da Bozcaada’ya varırlar. Ankara ile Bozcaada arasında yaklaşık 650 km’dir.