Plajlar ve Koylar

campingbozcaada

13 July 2017

No Comments

Home Bozcaada

Plajlar ve Koylar

Bir ada olursa elbette her tarafı deniz ve koylarla dolu olan bir yer akla gelir. Bozcaada da şüphesiz bakir koyların, tesis bulunan plajların, gizli kalmış yerlerin adasıdır. Tüm koyları yazamasak da Bozcaada’ya ayak basan ve en az birkaç gün geçirmeye istekli tüm misafirlerimizin görmesini istediğimiz plajları, koyları burada paylaşmak isteriz.

Sulubahçe Plajı, kamp alanımıza da yaklaşık 200 m uzaklıkta bulunan, tesisi ve şezlong hizmeti bulunmayan, nispeten sakin bir plajdır. Kumu çok güzel, denizi sığ, plajı alabildiğine uzundur.

Ayazma Plajı, kamp alanımızın sol tarafında (yani güneydoğusunda) kalan ve yaklaşık 300 m uzaklıkta, birçok tesisi olan, şezlong ve gölgeliklerin bulunduğu bir plajdır. Özellikle hafta sonları en popüler plaj burasıdır. Denizi ve kumsalı oldukça güzel, yalnız oldukça kalabalıktır. Şezlong ve gölgelikler ücretlidir.

Habbele Plajı, kamp alanımızın sağ tarafında (yani kuzeybatısında) kalan, içerisinde bir tane tesis bulunan, kumsalı geniş ama denizi sığ bir plajdır. Kamp alanımıza 300-350 metre uzaklıkta yer alır.

Tuzburnu Plajı, adanın anakaraya (Çanakkale, Geyikli) bakan yüzü olan doğu bölümünde yer alır. Kumsalı dar, denizi güzeldir. Fakat rüzgara açık bir plaj olduğundan bazı dönemler buradan denize girmek pek keyifli olmayabilir. Tuzburnu’nda herhangi bir tesis bulunmadığı gibi, merkezden kalkan minibüsler buradan geçmezler. Tek ulaşım özel araç veya taksidir.

Akvaryum Koyu, adanın en güney ucudur. Çanak Limanı’nın hemen yanıbaşındaki koy, bir akrebin kollarını çağrıştırır ve genelde rüzgâra kapalıdır. Deniz dibindeki canlıları mutlaka bir şnorkel yardımıyla gözlemeniz, burada uzunca vakit geçirmeniz gerekebilir. Ancak Akvaryum Koyu’nda da bir tesis ve ulaşım imkânı yoktur.

Tags :